Strona głównaAktualnościZ kart historiiFiliaMisjaOfertaDziałalność kult-ośwRegionaliaIzba RegionalnaGaleriaGodziny otwarciaKontaktWyróżnieniaLinki

 

 

 Aktualności:

O finansach …w bibliotece” - kurs

III moduł - Lokaty, kredyty i karty

Podczas zajęć w dniu 11 czerwca 2013 r. uczestnicy kursu „O finansach… w bibliotece” mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą lokat, kredytów i kart płatniczych. Wielokrotnie podkreślano cztery zasady bezpiecznego zaciągania pożyczek: sprawdź wiarygodność instytucji pożyczającej, policz całkowity koszt pożyczki, dokładnie przeczytaj umowę, nie podpisuj jeśli nie rozumiesz.

 

O finansach …w bibliotece” - kurs

I moduł - Jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem?

   W dniu 4 czerwca 2013 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „O finansach …w bibliotece” . Uczestnicy dowiedzieli się jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem, poznali serwisy internetowe pomocne w planowaniu wydatków i podejmowaniu decyzji zakupowych oraz uświadomili sobie korzyści z lokowania oszczędności w banku.

 

O finansach… w bibliotece” – spotkanie organizacyjne

   Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach bierze udział w projekcie “O finansach w... bibliotece-II edycja”. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, natomiast realizatorem projektu jest Fundacja Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Głównym celem projektu jest zwiększenie u osób dojrzałych wiekiem mieszkających na terenach wiejskich w małych miastach umiejętności korzystania z usług finansowych, w tym bankowości elektronicznej. W ramach projektu zorganizujemy 5 spotkań poświęconych wybranym usługom finansowym. Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym gościliśmy przedstawicielkę Narodowego Banku Polskiego Panią Ewę Waszkiewicz i koordynatora regionalnego projektu WBP w Lublinie Pana Grzegorza Winnickiego.

 

Spotkanie w bibliotece

W dniu 18 kwietnia 2013 r. odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego obchodów 40 –lecia Gminy Borki.

 

Lekcja historii regionalnej

 

Spotkanie z profesjonalistą w bibliotece

   5 kwietnia 2013 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach zorganizowała spotkanie z młodym profesjonalistą – Rafałem Flisem. Uczestnikami byli uczniowie klas III Gimnazjum z Zespołu Szkół w Borkach. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu LINK DO PRZYSZŁOŚCI. MŁODZI. INTERNET. KARIERA, prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Mapa po renowacji

Mapa „Dóbr Klucza Borkowskiego z 1806 r. „ po renowacji wróciła do Izby Regionalnej.

 

Akcja “Ferie z filmem w bibliotece 2013″

   Biblioteka kolejny raz wzięła udział w projekcie Ferie z filmem , prowadzonym w ramach programu Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Jako pierwszy dzieci obejrzały film Puman. Kolejny film, jaki obejrzeli uczestnicy akcji to Mała Katerina i Skateisten”. Na zakończenie ferii odbyły się mini konkursy z nagrodami.

 

 

 

Biblioteka bierze udział w Programach:

 

 

Strona Główna|Aktualności|Z kart historii|Filia|Misja|Oferta|Działalność kult-ośw.|Regionalia|Galeria|Godziny|Kontakt|Wyróżnienia|Linki